BUDOTECHNIKA specjalizuje się w projektowaniu i produkcji obiektów małej architektury: wiat przystankowych, toalet publicznych, gablot, kiosków i pawilonów handlowych nazywanych również meblami miejskimi.    Ponad 25 lat doświadczenia, szereg certyfikatów i referencji, profesjonalizm oraz jakość.    Realizujemy inwestycje targowisk miejskich oraz gminnych w systemie "Zaprojektuj i Wybuduj".    Budotechnika to sprawdzona polska marka godna zaufania.

Misja i historia

[EN]
[EN]
[EN]
[EN]
[EN]

BUDOTECHNIKA Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji obiektów małej architektury: wiat o różnego typu zastosowaniach (w tym przystankowych, w których jest ogólnopolskim liderem), nowoczesnych toalet publicznych, kiosków i pawilonów handlowych oraz gablot i tablic informacyjnych nazywanych również meblami miejskimi. BUDOTECHNIKA to unikatowe połączenie pracowni projektowej i zakładu produkcyjnego na najwyższym poziomie. Firma oferuje pomoc już na etapie koncepcji i projektu, dzięki czemu użytkownik otrzymuje zoptymalizowany, dobrze przemyślany produkt dostosowany do potrzeb klienta. Wśród kontrahentów Budotechniki znajduje się setki polskich miast, gmin oraz renomowanych przedsiębiorstw i instytucji. Firma działa nieprzerwanie od 1988 r. a jej zakład mieści się w Pilchowicach koło Gliwic. Budotechnika była wielokrotnie nagradzana w różnego typu w konkursach i plebiscytach. Wszyscy zainteresowani jej wyrobami mają możliwość ich obejrzenia w ramach stałej wystawy zlokalizowanej na terenie zakładu firmy. Produkty Budotechniki to gwarancja jakości, doświadczenia, oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie mebli miejskich, które już od wielu lat unowocześniają architekturę polskich miast i gmin.

budotechnika z lotu ptaka 800 x 450

NASZA FILOZOFIA I MISJA DZIAŁANIA

Nasze miasta i przedsiębiorstwa nieustannie się rozwijają. To, co dzisiaj zbudujemy będzie tworzyło nasz wizerunek przez długie lata XXI wieku. Tak będziemy oceniać siebie sami i tak nas będą oceniać inni w przyszłości.

Aluminium i stal, szkło i światło – połączone finezją kształtu i stonowanego koloru kreują ponadczasową elegancję.

Zintegrowane z otoczeniem tworzą wizerunek miasta oraz przedsiębiorstwa i jego ambitnego gospodarza. Dlatego też naszą misją od samego początku naszej działalności jest:

Kreowanie nowego oblicza miast, gmin oraz przedsiębiorstw we współpracy z naszymi kontrahentami.

Wszystkie projekty konfrontujemy z naszymi klientami i bezpośrednimi użytkownikami. Bacznie wsłuchujemy się w ich rady i krytyczne uwagi. To właśnie dzięki nim osiągnęliśmy tak wiele w tak krótkim czasie, stając się wyjątkową firmą na rynku małej architektury miejskiej.

BUDOTECHNIKA  –  to ponad dwadzieścia pięć lat wytrwałej pracy dla polskich miast, gmin i przedsiębiorstw.

NASZ SUKCES

Nasz sukces to sukces naszych klientów, to także wiara w potrzebę estetyki, technologii oraz ekonomii.

NASZ ZESPÓŁ

Obecnie na potrzeby naszych odbiorców zatrudniamy ponad 45 osób – doświadczonych specjalistów w swojej branży. Dzięki kreatywności zespołu, w ciągu ostatnich lat staliśmy się wyjątkową w skali kraju firmą, jednoczącą projektantów i produkcję elementów wyposażenia miast, tzw. mebli miejskich. Zespół projektantów tworzy nieustannie nowe wizje i stara się je urzeczywistnić. Dzięki nim i ich wieloletniemu doświadczeniu możemy odpowiedzieć na indywidualne potrzeby naszych odbiorców, stale udoskonalać nasze typowe rozwiązania. Oczywiście legitymujemy się stosownymi uprawnieniami projektowymi i budowlanymi. Nasz zespół doskonale znający potrzeby i uwarunkowania odbiorców samorządowych jest wśród nich powszechnie doceniany, a BUDOTECHNIKA jest postrzegana jako partner, który może pomóc w rozwiązaniu lokalnych problemów.

ODBIORCY BUDOTECHNIKI

W dotychczasowej działalności nasza firma współpracowała z ok. 2.000 klientami na terenie całego kraju. Naszymi głównymi odbiorcami jest ponad 2400 urzędów miast i gmin (wiaty przystankowe, toalety publiczne, drobne elementy małej architektury miejskiej), PKP S.A., RUCH S.A., HDS Sp. z o.o., prywatni odbiorcy (kioski i kioskoprzystanki) oraz agencje reklamy zewnętrznej GRUPA AMS, GRUPA OUTDOOR, GALPOSTER, PUBLIPROX, BUSINESS CONSULTING, BALTIC EUROPEAN, AWK GmbH, HDS Polska. Systemy informacji wizualnej dostarczamy: ITI – MULTIKINO,  bankom (BANK ŚLĄSKI S.A., BISE), firmom finansowym (PTF S.A.) oraz urzędom miejskim. Z naszych produktów korzystają także międzynarodowe sieci hipermarketów – CASTORAMA, TESCO, GEANT, METRO AG, CASINO, OBI.  Aktualnie nasze realizacje można spotkać na terenie całego kraju, Czechach, Szwecji oraz w Niemczech. Do ważniejszych miast, które skorzystały z naszej oferty należy zaliczyć Warszawę, miasta Górnego Śląska, Lublin, Kraków, Szczecin, Olsztyn, Opole, Kielce, Bydgoszcz, Częstochowa, Piła, Elbląg, Wałbrzych, Płock, Gorzów Wlkp., Rzeszów, Zieloną Górę, Jelenią Górę oraz setki innych miejscowości w całym kraju.

PRODUKCJA

Otwarty w 1998 zakład w Pilchowicach umożliwia stworzenie kompleksowej oferty nowoczesnych elementów małej architektury oraz nośników informacyjno-reklamowych na zdecydowanie wyższym poziomie estetycznym i technicznym. Dzięki nowym możliwościom jesteśmy w stanie zaproponować produkty dostosowane do indywidualnego charakteru każdej polskiej aglomeracji, miasta i gminy, a także do indywidualnego wizerunku instytucji lub przedsiębiorstwa. Aktualnie dysponujemy m.in.:

  • halami produkcyjnymi i biurami o pow. ponad 4.000 m2,
  • specjalistycznymi liniami technologicznymi do precyzyjnego montażu konstrukcji aluminiowych oraz stalowych,
  • potrzebnymi do produkcji elementów maszynami,
  • nowoczesną lakiernią,
  • wykwalifikowanym personelem technicznym,
  • taborem samochodowym, dostosowanym do transportu naszych specyficznych produktów,
  • wyspecjalizowanymi ekipami montażowymi, które realizują każde zamówienie  w dowolnym zakątku Polski.

Współpracujemy ściśle z wieloma zakładami podwykonawczymi, przystosowanymi do produkcji nietypowych elementów aluminiowych, stalowych,  mebli i innych detali.

KALENDARIUM BUDOTECHNIKI

1988 – Początek działalności P.P.W. „BUDOTECHIKA” Sp. z o.o. jako kilkuosobowego studia projektowego.

1992 – Projekt pierwszych wiat dla Chorzowa – zwycięstwo w przetargu na 11 wiat.

1993 – Powstaje seria wiat ALFA, BETA, GAMMA, DELTA, które trafiają do Lublina, Wałbrzycha, Rudy Śląskiej, Kędzierzyna-Koźla oraz do 20 innych miast i gmin. Do końca 1995 roku BUDOTECHNIKA sprzedała blisko 1000 wiat tej serii.

1996 – pierwsze kioski i kioskoprzystanki BUDOTECHNIKI trafiają na ulice polskich miast. Na spotkaniu producentów kiosków i dyrekcji RUCH S.A. na zamku w Rydzynie, nasz kiosk ALASKA bezsprzecznie uznano za najefektowniejszą konstrukcję tego typu. Wkrótce ALASKA zdobyła uznanie w takich miastach jak Elbląg, Olsztyn, Lublin, Rzeszów, Gorzów Wlkp., Zielona Góra, miasta GOP i wielu, wielu innych gminach.

1997 – Wprowadzenie kolejnych elementów małej architektury miejskiej do oferty firmy: kosze uliczne, ławki, słupki i znaki kierunkowe itp.

1998 – Nowe „alu-oblicze” BUDOTECHNIKI. Szybki rozwój firmy, rosnące wymagania miast oraz zainteresowanie firm reklamy zewnętrznej doprowadziło do podjęcia decyzji o otwarciu nowoczesnego zakładu produkcyjno-montażowego wspartego biurem projektowo-konstrukcyjnym w Pilchowicach k/Gliwic. Nowy zakład specjalizuje się w produkcji konstrukcji aluminiowych. Dzięki tej inwestycji firma mogła zaproponować polskim miastom i gminom trzy nowoczesne linie aluminiowych wiat przystankowych ORION, MERKURY i SYRIUSZ serii 2000 oraz gabloty typu „citylight”. Tylko w pierwszych 6 miesiącach istnienia nowego zakładu 140 naszych wiat aluminiowych stanęło w Bydgoszczy, Katowicach, Krakowie, Pruszkowie, Rybniku i w innych miastach.

1999 – BUDOTECHNIKA wprowadza do sprzedaży, w ramach Programu 2000, nową serię kiosków handlowych EURO, przystosowanych do umieszczania nośników reklamy zewnętrznej. Seria EURO w krótkim okresie spotkała się z żywym zainteresowaniem firm kolportażu prasy, a pierwsze kioski stanęły już m. in. w Warszawie, Bielsku-Białej, Białymstoku, Gliwicach, Lublinie, Jastrzębiu-Zdroju, Inowrocławiu i Legnicy.

2000 – BUDOTECHNIKA wprowadza na rynek URBI – SYSTEM DLA TWOJEGO MIASTA, pierwszy w Polsce otwarty system małej architektury miejskiej wyposażone m. in. w dynamiczne nośniki reklamy typu rollposter. Już w czasie pierwszej prezentacji na wystawie EUROCITY 2000 SYSTEM URBI zdobył medal za najlepsza ofertę targową w ramach w ramach IV Międzynarodowych Targów Technologii dla Miast, Powiatów i Gmin 23-25.02.2000 r., Warszawa.

2001 – BUDOTECHNIKA projektuje i wykonuje salony prasowe „RELAY”.  W krótkim czasie pierwsze salony zostały zbudowane w Częstochowie, Zielonej Górze, Katowicach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu.  Jednocześnie BUDOTECHNIKA wdraża program finansowania mebli miejskich w miastach poprzez ich najem i leasing producenta. Program ten zaowocował pierwszymi inwestycjami w takich miastach jak: Gniezno, Płock i  wielu innych. Ocynk ogniowy na wszystkich konstrukcjach stalowych wiat przystankowych staje się standardem.

2002/2003 – Zaprojektowano i wprowadzono do produkcji nowy typ kiosku sześciokątnego – OMEGA. Pozostałe kioski serii ALASKA i EURO poddane zostały gruntownej modernizacji. Zmianie uległa konstrukcja stalowa kiosku, zastosowano grubsze wypełnienia ścian, wprowadzono nowe meble, które lepiej eksponują prasę i towary sprzedawane w kiosku oraz poprawiają ergonomię pracy sprzedawcy.

2006 – BUDOTECHNIKA wprowadza do sprzedaży, w ramach Programu 2000, nową serię wiat przystankowych STEEL. Podobnie jak poprzednie serie wiat również wiaty STEEL przystosowane są do umieszczania nośników reklamy zewnętrznej. Wiaty serii STEEL wyposażono w elementy ze stali nierdzewnej uzyskując nowoczesny wygląd na miarę XXI wieku. Seria STEEL w krótkim okresie spotkała się z żywym zainteresowaniem. Pierwsze wiaty stanęły w Olsztynie, Mielcu oraz przystosowane jako nowoczesne palarnie zewnętrzne w firmie LG Chem.

2007 – Trwają prace nad wprowadzeniem nowych produktów: Automatycznej Toalety Publicznej WC-TOP przystosowanej dla osób niepełnosprawnych, prefabrykowanej  gotowej do postawienia na fundamencie i przyłączenia do sieci oraz toalety WC-MINI ekonomicznej bezobsługowej toalety publicznej.

2008 – BUDOTECHNIKA ze swoim nowym produktem – Automatyczną Toaletą Publiczną WC-TOP na Międzynarodowych Targach Infrastruktury Miejskiej i Drogowej w Warszawie. http://picasaweb.google.com/BudotechnikaPilchowice/BudotechnikaNaTargach

2009 – Wprowadzamy konwencjonalne, wolnostojące toalety publiczne Wc-Mini; montujemy ocynkowaną konstrukcję zadaszeń na terenie MOP Knurów przy nowobudowanej autostradzie Pn-Pd.; Warszawa dworzec PKP-Śródmieście: oddajemy do użytku Automatyczną Toaletę Publiczną dla osób niepełnosprawnych (indywidualny projekt bazujący na modelu Silver-Black); zamontowaliśmy także w Warszawie 100 wiat aluminiowych URBI-Capitol w różnych odmianach.

2010 – Wykonawcom Orlików proponujemy prefabrykowany podest wejściowy ze schodami i rampą dla osób niepełnosprawnych, wykonany w całości ze stali ocynkowanej ogniowo i krat pomostowych; 3 nowe toalety Grey Stone powstały w Bytomiu oraz wiele innych w całej Polsce; kończymy budowę nowej lakierni natryskowej, dzięki której znacząco podniesiemy jakość lakierowania konstrukcji i dwukrotnie zwiększymy możliwości lakierowania; kończymy budowę nowej lakierni natryskowej, dzięki której znacząco podniesiemy jakość lakierowania konstrukcji i dwukrotnie zwiększymy możliwości lakierowania, kończymy kolejny rok z kolejnym rekordem: ponad 1200 wiat postawionych w tym roku, kilkadziesiąt toalet publicznych, setki gablot.

2011 – Wygrywamy przetarg w Lublinie na projekt i budowę indywidualnych wiat przystankowych, słupków z elektronicznym systemem informacji pasażerskiej, kiosków i toalet automatycznych; uczestniczymy w akcji RUCH SA wprowadzenia nowego formatu kiosku.

2012 – Wykonujemy bardzo wymagające oraz efektowne toalety na zamówienie na Gdańskiej Starówce zgodnie z projektem projektantów: Stefan Schleifer, Tomasz Milczanowski.

2013 – Obchodzimy 25 lat istnienia firmy.

2013 kwiecień – Pawilon handlowy „Gastro” w drodze konkursu zostaje wybrany jako oficjalny Mebel Miejski Miasta Poznań

2013 sierpień – Wprowadzamy do oferty nowy pakiet toalety publicznej pod nazwą WC SLIM – toaleta tradycyjna.

2013 październik Toaleta WC TOP GRANIT BLACK zostaje finalistą ogólnopolskiego Konkursu Dobry Wzór 2013 na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Organizatorem inicjatywy jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Toaleta WC TOP GRANIT BLACK odnosi również duży sukces dzięki ogromnemu zainteresowaniu mediów (Polsat, TVN, TVP info, Gazeta Wyborcza itp.) jej nową funkcją instrukcji głosowej podczas Targów Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych Gmina 2013 organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (relacja z wydarzenia). Wprowadzamy do oferty nowy kiosk pod nazwą OPEN (realizacja – Wałbrzych)

2014 luty – Budotechnika Sp. z o.o. zostaje laureatem prestiżowej nagrody pod nazwą ‘Czarny Koń” Gminy Pilchowice 2014 przyznawanej wyróżniającym się przedsiębiorstwom przez Wójta Gminy Pilchowice. Wręczenie symbolicznego certyfikatu oraz statuetki odbyło się podczas Gali Biznesu 2014 27 lutego w obecności byłego premiera Jerzego Buzka oraz posłanki Krystyny Szumilas. Wygrywamy kolejny przetarg na wiaty przystankowe dla Wałbrzycha, tym razem na 31 szt.

2014 marzec – Zakończenie realizacji II etapu budowy targowiska miejskiego w Dzierżoniowie. Przypominamy, że I Etap zakończony w 2012 r. również został wykonany przez naszą firmę.

2014 maj – Toalety publiczna zrealizowane na podstawie indywidualnego projektu dla Gdańska zostają zakwalifikowane do grona 10 najefektowniejszych toalet na świecie portalu Design Curial.

2014 czerwiec – Oddajemy do użytku kolejną dużą inwestycje – targowisko w Gminie Pilchowice, Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP zostaje finalistą konkursu Śląska Rzecz 2013 oraz uczestniczy w wystawie po konkursowej prezentowanej w Zamku Cieszyn oraz Muzeum Śląskim w Katowicach. Wygrywamy przetarg na 80 wiat przystankowych dla MZKP Tarnowskie Góry. 

2014 lipiec – Wprowadzamy nowe produkty do naszej oferty: Bezprzewodowy System Bezpieczeństwa SOS (montowany na słupku informacyjnym lub wiacie przystankowej) oraz alarm wrzutnika i skarbonki toalety publicznej Budotechniki.

2014 sierpień – Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP GRANIT BLACK  w głównym wydaniu FAKTÓW TVN 14.08.2014 r. Wizyta dziennikarzy w siedzibie firmy.

2014 październik, listopad – Budotechnika finalistą konkursu Innowator Śląska 2013, oddanie do użytku pierwszej w Polsce trzykabinowej  toalety publicznej WC MINI GRANIT BLACK w Rybniku.

2014 – Uzyskanie certyfikatu oraz wprowadzenie Zakładowej Kontroli Produkcji na oferowane konstrukcje stalowe wiat przystankowych.

2015 lipiec – Wykonanie dwóch wiat przystankowych w kształcie bramki piłkarskiej, które stanęły obok nowego stadionu miejskiego w Tychach. Reportaż w programie DeFacto telewizji TTV w którym została przedstawiona Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP.

2015 wrzesień – Budotechnika laureatem Srebrnego Godła Quality International 2015 w kategorii  QI Product –  produkt  najwyższej jakości. Nagrodzono Automatyczną Toaletę Publiczną WC TOP.

2015 – Szereg nietypowych realizacji toalet publicznych w indywidualnej elewacji na specjalne zamówienie: Ojcowski Park Narodowy, Jastarnia, Karlino, Wejcherowo.

2016 – Nowości w ofercie: wiaty peronowe JOWISZ, stacje naprawcze rowerów Cyklo Majster, SECESYJNE wiaty przystankowe oraz mur pruski jako nowy model elewacji toalet publicznych.

2016 sierpień – Budotechnika Sp. z o.o. nominowana w VII edycji konkursu Marka Śląskie. Konkurowaliśmy w kategorii Produkt bezpośrednio z jedną z największych firm województwa śląskiego, jaką jest Arcellor Mittal Poland.

2017 styczeń – Pierwszy w Polsce szalet miejski z ładowarkami bezprzewodowymi oraz USB zyskał w Stroniu Śląskim,  duże zainteresowanie mediów, reportaże w programie Teleexpress Extra(TVP Info), RMF, Onet, Gazecie Wyborczej, Fakcie, Portalu Samorządowym itp.

2017 – Wykonanie pierwszej w Polsce toalety publicznej z dwóch kolorów betonu architektonicznego, wprowadzeni nowego modelu elewacji do stałej oferty szaletów miejskich.

2018 – otwarciu nowego oddziału naszej firmy w Niemczech, rozszerzenie profil działalności o szereg wyspecjalizowanych usług realizowanych przez naszych pracowników na terenie tego kraju, duże zmiany w składzie Zarządu firmy, wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej firmy, szereg zmian organizacyjnych, remont przestrzeni biurowych,

2018 – duże realizacje: mała architektura dla centrum przesiadkowego w Bobrownikach, kolejne wiaty przystankowe dla Miasta Płock oraz wiaty przystankowe w modelu SILESIA i Automatyczne Toalety Publiczne WC TOP dla Inowrocławia.