PREMIERA 2019 Najnowocześniejsza polska wiata przystankowa Wenus

Ogromny sukces – tylko tak można opisać debiut najnowocześniejszej wiaty przystankowej w Polsce podczas XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach w dniach 2-3.10.2019 r. Nasze stoisko odwiedziły setki gości, którzy chętnie fotografowali się z nowym przystankiem Budotechniki. Nawiązaliśmy też wiele nowych kontaktów biznesowych, a sama wiata zyskała szerokie zainteresowanie mediów. Wenus okazała się istnym przebojem tego wydarzenia. 

 

Jest ekologiczna, oszczędna, funkcjonalna, innowacyjna oraz bardzo nowoczesna. Wenus jest wiatą, która naprawdę przykuwa uwagę. Zielona ściana z bluszczu, futurystyczna podgrzewana ławka z kompozytu, WiFi, porty USB do podładowania urządzeń mobilnych, ładowarka indukcyjna oraz 75 calowy multimedialny i co ciekawe wandaloodporny ekran z funkcją wyświetlenia kilku treści jednocześnie takich jak: informacje miejskie, reklamy, daty, godziny, miejsca, a nawet już niebawem aktualnego stężenia pyłków zawieszonych. To tylko kilka z wielu funkcji, jakie oferuje nowa designerska wiata przystankowa od pilchowickiej Budotechniki.

Wiatę Wenus można śmiało nazwać inteligentną. Ultraoszczędne oświetlenie reaguje na obecność użytkownika, a podgrzewana ławka posiada systemem kontroli zużycia i poboru energii dopasowanej do temperatury otoczenia. Wszystkimi funkcjami wiaty można sterować i zarządzać zdalnie oraz obserwować czy nie padła ofiarą wandalizmu dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu. Hybrydowe zasilanie, które kojarzy nam się głownie z samochodami. W tym wypadku łączy energię słoneczną pozyskaną za pomocą paneli fotowoltaicznych oraz tradycyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu podstawowe funkcje takie jak oświetlenie, ładowarki oraz WiFi zasilane są w pełni ekologicznie.

Jak podkreśla Marcin Włodarczyk z Budotechniki nowa wiata przystankowa nie jest melodią przyszłości, lecz przystankiem jutra. Dzięki swej wszechstronności doskonale sprawdzi się w każdej małej gminie, mieście, jak i dużej metropolii. Posiada wszystkie to, czego współcześnie można oczekiwać od tego typu przystanków. Nawet umiejscowienie portów, USB jest ukłonem w kierunku osób z niepełnosprawnościami, dla których również jest przystosowana. Dla osób poszukujących wyłącznie podstawowych funkcji przystanku na jednej ze ścian wiaty znalazła się natomiast wielkoformatowa gablota na rozkład jazdy.

wiata-wenus-biale-tlo-poziom

 

Doniesienia medialne na temat premiery najnowocześniejszej w Polsce wiaty przystankowej Wenus

Dziennik Zachodni

Tak to można czekać na autobus! Kosmiczną wiatę przystankową zaprezentowano w Katowicach. To Wenus z Pilchowic

Gazeta Wyborcza

Wenus na przystanku. W Katowicach pokazano nowoczesną wiatę

 Property Design

W Katowicach zaprezentowano kosmiczny przystanek

Przystanek przyszłości w Katowicach: ogrzewanie, multimedia, WiFi i ładowarki

 Transinfo

Budotechnika pokazała przystanek przyszłości

 Dziennik Warto Wiedzieć

Najnowocześniejszy Polski Przystanek został zaprezentowany w Katowicach

Dodaj komentarz