PREMIERA 2019 Najnowocześniejsza polska wiata przystankowa Wenus

Ogromny sukces – tylko tak można opisać debiut najnowocześniejszej wiaty przystankowej w Polsce podczas XVII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach w dniach 2-3.10.2019 r. Nasze stoisko odwiedziły setki gości, którzy chętnie fotografowali się z nowym przystankiem Budotechniki. Nawiązaliśmy też wiele nowych kontaktów biznesowych, a sama wiata zyskała szerokie zainteresowanie mediów. Wenus okazała się istnym przebojem tego wydarzenia. 

 

Jest ekologiczna, oszczędna, funkcjonalna, innowacyjna oraz bardzo nowoczesna. Wenus jest wiatą, która naprawdę przykuwa uwagę. Zielona ściana z bluszczu, futurystyczna podgrzewana ławka z kompozytu, WiFi, porty USB do podładowania urządzeń mobilnych, ładowarka indukcyjna oraz 75 calowy multimedialny i co ciekawe wandaloodporny ekran z funkcją wyświetlenia kilku treści jednocześnie takich jak: informacje miejskie, reklamy, daty, godziny, miejsca, a nawet już niebawem aktualnego stężenia pyłków zawieszonych. To tylko kilka z wielu funkcji, jakie oferuje nowa designerska wiata przystankowa od pilchowickiej Budotechniki.

Wiatę Wenus można śmiało nazwać inteligentną. Ultraoszczędne oświetlenie reaguje na obecność użytkownika, a podgrzewana ławka posiada systemem kontroli zużycia i poboru energii dopasowanej do temperatury otoczenia. Wszystkimi funkcjami wiaty można sterować i zarządzać zdalnie oraz obserwować czy nie padła ofiarą wandalizmu dzięki zainstalowanym kamerom monitoringu. Hybrydowe zasilanie, które kojarzy nam się głownie z samochodami. W tym wypadku łączy energię słoneczną pozyskaną za pomocą paneli fotowoltaicznych oraz tradycyjną. Dzięki takiemu rozwiązaniu podstawowe funkcje takie jak oświetlenie, ładowarki oraz WiFi zasilane są w pełni ekologicznie.

Jak podkreśla Marcin Włodarczyk z Budotechniki nowa wiata przystankowa nie jest melodią przyszłości, lecz przystankiem jutra. Dzięki swej wszechstronności doskonale sprawdzi się w każdej małej gminie, mieście, jak i dużej metropolii. Posiada wszystkie to, czego współcześnie można oczekiwać od tego typu przystanków. Nawet umiejscowienie portów, USB jest ukłonem w kierunku osób z niepełnosprawnościami, dla których również jest przystosowana. Dla osób poszukujących wyłącznie podstawowych funkcji przystanku na jednej ze ścian wiaty znalazła się natomiast wielkoformatowa gablota na rozkład jazdy.

 

Doniesienia medialne na temat premiery najnowocześniejszej w Polsce wiaty przystankowej Wenus

Dziennik Zachodni

Tak to można czekać na autobus! Kosmiczną wiatę przystankową zaprezentowano w Katowicach. To Wenus z Pilchowic

Gazeta Wyborcza

Wenus na przystanku. W Katowicach pokazano nowoczesną wiatę

 Property Design

W Katowicach zaprezentowano kosmiczny przystanek

Przystanek przyszłości w Katowicach: ogrzewanie, multimedia, WiFi i ładowarki

 Transinfo

Budotechnika pokazała przystanek przyszłości

 Dziennik Warto Wiedzieć

Najnowocześniejszy Polski Przystanek został zaprezentowany w Katowicach

Dodaj komentarz