O Nas

NASI KLIENCI

Wysoka jakość oraz satysfakcja klienta są dla nas najważniejsze. Przez dziesiątki lat działalności zaufało nam tysiące klientów, którzy są z nam do dziś. Głównymi odbiorcami Budotechniki jest ponad 2400 urzędów miast i gmin w Polsce, różnego typu renomowane firmy budowlane takie jak: Budimex S.A, Skanska S.A., Strabag SE itp., jak również PKP S.A., RUCH S.A., agencje reklamy zewnętrznej, sieci hipermarketów, kina, banki oraz prywatni odbiorcy. Aktualnie nasze realizacje można spotkać na terenie całej Polski oraz kilku krajach ościennych. Wśród ważniejszych miast, które skorzystały z naszej oferty, należy zaliczyć Warszawę, miasta Górnego Śląska, Lublin, Kraków, Szczecin, Olsztyn, Opole, Kielce, Bydgoszcz, Wrocław, Poznań, Częstochowa, Piła, Elbląg, Wałbrzych, Białystok, Płock, Inowrocław, Gorzów Wlkp., Rzeszów, Zieloną Górę, Jelenią Górę oraz setki innych miejscowości w całym kraju. Dzięki Państwu osiągnęliśmy tak wiele w tak krótkim czasie, stając się wyjątkową i godną zaufania firmą na rynku małej architektury miejskiej.

Budotechnika jest wiodącą firmą w sektorze małej architektury w Polsce. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji konstrukcji stalowych oraz aluminiowych. Nasza firma to unikatowe połączenie pracowni projektowej i zakładu produkcyjnego na najwyższym poziomie. Budotechnika działa nieprzerwanie od 1988 r. Siedziba główna mieści się w Pilchowicach k. Gliwic, a filia w Moers (Niemcy). Spółka była wielokrotnie nagradzana w różnego typu konkursach i plebiscytach. Produkty Budotechniki są gwarancją najwyższej jakości, doświadczenia oraz innowacyjnego wzornictwa. To, co dzisiaj zbudujemy będzie tworzyło nasz wizerunek przez długie lata XXI wieku. Tak będziemy oceniać siebie sami i tak nas będą oceniać inni w przyszłości. Dlatego też naszą misją od samego początku działalności jest kreowanie nowego oblicza miast, gmin oraz przedsiębiorstw w ścisłej współpracy z naszymi kontrahentami, oraz bezpośrednimi użytkownikami.

Aluminium i stal, szkło i światło – połączone finezją kształtu i stonowanego koloru kreują ponadczasową elegancję. Zintegrowane z otoczeniem tworzą wizerunek miasta oraz przedsiębiorstwa i jego ambitnego gospodarza.

Nasza oferta obejmuje również gabloty ogłoszeniowe, reklamowe, informacyjne, zewnętrzne i wewnętrzne, naścienne i wolnostojące oraz pylony i tablice informacyjne w różnych modelach oraz konfiguracjach. Dzieli wieloletniemu doświadczeniu realizujemy również meble miejskie na specjalne zamówienie.

SZEROKA OFERTA PRODUKTÓW

W ofercie Budotechniki znaleźć można wiele różnego typu elementów małej architektury w pełni odpowiadających potrzebom współczesnego miasta i gminy. Filarem działalności firmy są wiaty przystankowe (ponad 35 tyś sprzedanych konstrukcji) w segmencie, których firma jest niekwestionowanym największym i najbardziej doświadczonym producentem tego typu konstrukcji w Polsce. Do czołowych produktów Budotechniki należą również produkowane od 2008 roku nowoczesne toalety publiczne (prawie 400 zrealizowanych obiektów). Z myślą o kupcach oferujemy natomiast kioski, pawilony handlowe, oraz gastronomiczne w różnych modelach oraz konfiguracjach, jak również duże wiaty dla centrów przesiadkowych oraz targowiska. Pasażerowie kolei mogą natomiast skorzystać z szerokiej funkcjonalności wiat peronowych Jowisz. Wyjątkowa oferta skierowana jest do właścicieli stadionów oraz klubów sportowych, dla których przygotowaliśmy, dedykowane, efektowne wiaty przystankowe w kształcie bramki piłkarskiej z tematyczną indywidualną grafiką. Dla cyklistów pomocne będą funkcjonalne wiaty rowerowe wraz ze stojakami w kształcie odwróconej litery U oraz autorskie stacje naprawcze rowerów Cyklo Majster.

Budotechnika w mediach

Produkty oraz innowacyjne rozwiązania naszej firmy gościły już na antenach i łamach wszystkich najważniejszych mediów w Polsce. Duży sukces odniosła nasza najnowocześniejsza w Polsce wiata przystankowa Wenus, o której przeczytać można TUTAJ oraz szereg realizacji wiat w kształcie bramek piłkarskich. Siedzibę Budotechniki w sierpniu 2014 odwiedziła z relacją na żywo telewizja TVN 24, a materiał z wizyty ukazał się w głównym wydaniu serwisu FAKTY TVN. Innowacje toalet publicznych w ostatnich latach ukazały się w następujących programach: Wydarzenia (Telewizja Polsat), Teleexpresss Extra (TVP Info), DeFacto (TTV), serwisach regionalnych oddziałów TVP (Wrocław, Katowice, Warszawa, Poznań), Silesia Informacje (TVS), antenach radia RMF, Radio Zet oraz Radia Wrocław, natomiast artykuły na łamach: Onet.pl, Wp.pl. Dziennik Zachodni, Gazeta Wyborcza, Portal Samorządowy, Property Design, Fakt, Naszemiasto, Communal Manager, Forum Samorządowe itd. Najnowsze publikacje znaleźć można na naszych profilach social media do których stałej obserwacji serdecznie zapraszamy.

Nagrody i wyróżnienia

Przez ponad 30 lat działalności dzięki solidności oraz pracy zespołu naszych najlepszych fachowców otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień. Pragniemy wymienić zatem kilka z nich, z których jesteśmy szczególnie dumni: wiata przystankowa Wenus laureatem wyróżnienia w kategorii średnich przedsiębiorstw w konkursie Innowator Śląska 2020, nominacja w VII edycji konkursu Marka Śląskie, tytuł Laureata oraz Srebrne Godło Najwyższa Jakość Quality International 2015, status finalisty konkursu Innowator Śląska 2013 oraz Dobry Wzór 2013, wielokrotne wyróżnienie laurem Gazeli Biznesu przez Gazetę „Puls Biznesu” oraz I miejsce na IV Międzynarodowych Targach Technologii dla Miast, Powiatów i Gmin Eurocity. Ogromny sukces osiągnęła niewątpliwie nasza realizacja toalet publicznych dla Gdańska, które znalazły się w gronie dziesięciu najlepszych szaletów na świecie wg magazynu Design Curial. Wszystkie sukcesy są dla nas powodem do satysfakcji jak również mobilizacji do dalszej wytężonej pracy w ramach doskonalenia oferowanych przez nas produktów. 

Budotechnika w Mediach

Referencje i certyfikaty

Jakość i zadowolenie naszych Klientów jest dla nas priorytetowe. Dbałość o wysokie standardy regularnie potwierdzamy poprzez szereg certyfikatów B, CE, atestów higienicznych oraz stale audyty w ramach Zakładowej Kontroli Produkcji. Posiadamy szereg patentów oraz zastrzeżonych wzorów przemysłowych. Na przestrzeni wielu lat naszej działalności mieliśmy przyjemność i zaszczyt tworzyć produkty dla szerokiego grona znamienitych odbiorców z całej Polski, Niemiec, Szwecji itd. We współpracy z wieloma samorządami, generalnymi wykonawcami oraz przedsiębiorstwami zbudowaliśmy dziesiątki tysięcy wiat, a także setki toalet publicznych, kiosków, pawilonów, gablot, pylonów zewnętrznych, wiat rowerowych, peronowych oraz palarni poprawiając tym samym jakość życia wielu milionów osób. Poniżej przedstawiamy wyłącznie przykładowe z kilkuset referencji produktów Budotechniki, które przez kilkadziesiąt lat działalności otrzymaliśmy od naszych Klientów. Tego typu rekomendacje z realizacji kontraktów, oraz zakupionych konstrukcji stanowią świadectwo solidności oraz profesjonalnej i rzetelnej współpracy z firmą Budotechnika. Informujemy, że kopiowanie oraz wykorzystanie prezentowanych materiałów do celów komercyjnych jest zabronione bez pisemnej zgody spółki Budotechnika.