Dwie wiaty przystankowe w formie bramek piłkarskich obok stadionu Rakowa Częstochowa stały się jedną z pamiątek z okazji jubileuszu założonej w 1921 roku ,,Racovii”. Pierwsza stanęła na pętli tramwajowej przy ul. Limanowskiego, a druga na znajdującym się w pobliżu stadionu przystanku autobusowym.

Wiaty autobusowe komunikacji miejskiej w kształcie piłkarskich bramek, ustawione na stulecie Rakowa Częstochowa, opatrzone są klubowym emblematem oraz logo Miasta Częstochowy. Z jednej strony to pomysł na oryginalne uhonorowanie zasłużonego klubu; z drugiej – realna funkcja użytkowa. Wiaty będą podświetlane – nawet po zmierzchu nawiązanie do klubu będzie więc oczywiste. Jubileuszowe wiaty zostały zakupione ze środków Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Pierwszą z wyjątkowych wiat autorstwa Budotechniki symbolicznie 31 marca przekazał do użytku prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, któremu towarzyszył, zajmujący się m.in. sprawami sportu, zastępca prezydenta Jarosław Marszałek. Podczas przeprowadzonego w reżimie sanitarnym spotkania władze miasta gratulowały jubileuszu prezesowi Rakowa Wojciechowi Cyganowi oraz przewodniczącemu Rady Nadzorczej RKS Raków Maciejowi Kołodziejczykowi.

Przypominamy, że efektowne wiaty przystankowe od Budotechniki w kształcie bramki piłkarskiej obsługują już pasażerów i kibiców kilku polskich klubów. Raków Częstochowa jest drugim klubem szczebla Ekstraklasy, który wzbogacił swoją infrastrukturę w tego typu elementy małej architektury miejskiej. Pierwsza z najwyższej klasy rozgrywkowej była w ubiegłym roku Wisła Płock. Sportowe przystanki posiada również siatkarska Stal Nysa wraz z III ligowym KS Polonia Nysa oraz I-ligowy Chrobry Głogów oraz GKS Tychy, który jako pierwszy zainwestował w nasze wyjątkowe piłkarskie wiaty.

Informacje medialne na temat realizacji:

Dziennik ZachodniWiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich stanęły przy stadionie Rakowa

Radio Jura 93,8 FMNa pętli tramwajowej przy Limanowskiego pojawiła się wyjątkowa wiata przystankowa

Transport Publiczny – Częstochowa: Wiaty w formie bramek na pętli tramwajowej

weszlo.plRaków na stulecie dostał prezent od miasta. To wiata przystankowa

Gazeta Wyborcza Na stulecie Rakowa Częstochowa przed stadionem stanął przystanek w kształcie bramki

SPORTRaków Częstochowa. Czekanie na przeprowadzkę

TransinfoCzęstochowa z piłkarskimi przystankami. Na 100 lat ,,Racovii”

NaszemiastoWiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich stanęły przy stadionie Rakowa Częstochowa

gazetaregionalna.comOryginalne wiaty przystankowe na Rakowie. Wyglądem przypominają piłkarskie bramki

wczestochowie.plGratulacje z okazji 100-lecia Rakowa, wiaty w kształcie bramki i murawa z rolki

astar.czest.plGratulacje od władz miasta z okazji stulecia Rakowa. Wiata przystankowa w kształcie bramki stanęła przy ul. Limanowskiego

Częstochowa strona Miasta – Gratulacje i piłkarska wiata na 100-lecie rakowa

Raków Częstochowa GRATULACJE OD WŁADZ MIASTA Z OKAZJI STULECIA RAKOWA. WIATA PRZYSTANKOWA W KSZTAŁCIE BRAMKI STANĘŁA PRZY UL. LIMANOWSKIEGO

MZD CzęstochowaWiaty – bramki instalowane przy stadionie rakowa na stulecie klubu

sport.aktywnaczestochowa.plGratulacje, wiaty w kształcie bramek i przebudowa stadionu na stulecie Rakowa

Fot autorstwa UM Częstochowa

Stadion Raków Częstochowa

Wiaty przystankowe w kształcie piłkarskich bramek stają się powoli naszą specjalnością. Właśnie taką wiatę przygotowaliśmy przy wejściu na Stadion Raków Częstochowa. Druga stoi przy pętli tramwajowej przy ulicy Limanowskiego. To dwukolorowy, czerwono-granatowy przystanek z otoczeniem z motywem siatki, który mieści pod zadaszeniem aż osiem krzesełek siedzących. Każda z wiat przystankowych wskazujących na Stadion Raków Częstochowa jest opatrzona emblematem oraz logo Częstochowy. Jeśli są Państwo zainteresowani podobnymi konstrukcjami w swojej okolicy, zapraszamy do kontaktu!