Dwie wiaty przystankowe w formie bramek piłkarskich obok stadionu Rakowa Częstochowa stały się jedną z pamiątek z okazji jubileuszu założonej w 1921 roku ,,Racovii”. Pierwsza stanęła na pętli tramwajowej przy ul. Limanowskiego, a druga na znajdującym się w pobliżu stadionu przystanku autobusowym.

Wiaty autobusowe komunikacji miejskiej w kształcie piłkarskich bramek, ustawione na stulecie Rakowa Częstochowa, opatrzone są klubowym emblematem oraz logo Miasta Częstochowy. Z jednej strony to pomysł na oryginalne uhonorowanie zasłużonego klubu; z drugiej – realna funkcja użytkowa. Wiaty będą podświetlane – nawet po zmierzchu nawiązanie do klubu będzie więc oczywiste. Jubileuszowe wiaty zostały zakupione ze środków Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

Pierwszą z wyjątkowych wiat autorstwa Budotechniki symbolicznie 31 marca przekazał do użytku prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, któremu towarzyszył, zajmujący się m.in. sprawami sportu, zastępca prezydenta Jarosław Marszałek. Podczas przeprowadzonego w reżimie sanitarnym spotkania władze miasta gratulowały jubileuszu prezesowi Rakowa Wojciechowi Cyganowi oraz przewodniczącemu Rady Nadzorczej RKS Raków Maciejowi Kołodziejczykowi.

Przypominamy, że efektowne wiaty przystankowe od Budotechniki w kształcie bramki piłkarskiej obsługują już pasażerów i kibiców kilku polskich klubów. Raków Częstochowa jest drugim klubem szczebla Ekstraklasy, który wzbogacił swoją infrastrukturę w tego typu elementy małej architektury miejskiej. Pierwsza z najwyższej klasy rozgrywkowej była w ubiegłym roku Wisła Płock. Sportowe przystanki posiada również siatkarska Stal Nysa wraz z III ligowym KS Polonia Nysa oraz I-ligowy Chrobry Głogów oraz GKS Tychy, który jako pierwszy zainwestował w nasze wyjątkowe piłkarskie wiaty.

Informacje medialne na temat realizacji:

Dziennik ZachodniWiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich stanęły przy stadionie Rakowa

Radio Jura 93,8 FMNa pętli tramwajowej przy Limanowskiego pojawiła się wyjątkowa wiata przystankowa

Transport Publiczny – Częstochowa: Wiaty w formie bramek na pętli tramwajowej

weszlo.plRaków na stulecie dostał prezent od miasta. To wiata przystankowa

Gazeta Wyborcza Na stulecie Rakowa Częstochowa przed stadionem stanął przystanek w kształcie bramki

SPORTRaków Częstochowa. Czekanie na przeprowadzkę

TransinfoCzęstochowa z piłkarskimi przystankami. Na 100 lat ,,Racovii”

NaszemiastoWiaty przystankowe w kształcie bramek piłkarskich stanęły przy stadionie Rakowa Częstochowa

gazetaregionalna.comOryginalne wiaty przystankowe na Rakowie. Wyglądem przypominają piłkarskie bramki

wczestochowie.plGratulacje z okazji 100-lecia Rakowa, wiaty w kształcie bramki i murawa z rolki

astar.czest.plGratulacje od władz miasta z okazji stulecia Rakowa. Wiata przystankowa w kształcie bramki stanęła przy ul. Limanowskiego

Częstochowa strona MiastaGratulacje i piłkarska wiata na 100-lecie rakowa

Raków Częstochowa GRATULACJE OD WŁADZ MIASTA Z OKAZJI STULECIA RAKOWA. WIATA PRZYSTANKOWA W KSZTAŁCIE BRAMKI STANĘŁA PRZY UL. LIMANOWSKIEGO

MZD CzęstochowaWiaty – bramki instalowane przy stadionie rakowa na stulecie klubu

sport.aktywnaczestochowa.plGratulacje, wiaty w kształcie bramek i przebudowa stadionu na stulecie Rakowa

Fot autorstwa UM Częstochowa

Stadion Raków Częstochowa

Wiaty przystankowe w kształcie piłkarskich bramek stają się powoli naszą specjalnością. Właśnie taką wiatę przygotowaliśmy przy wejściu na Stadion Raków Częstochowa. Druga stoi przy pętli tramwajowej przy ulicy Limanowskiego. To dwukolorowy, czerwono-granatowy przystanek z otoczeniem z motywem siatki, który mieści pod zadaszeniem aż osiem krzesełek siedzących. Każda z wiat przystankowych wskazujących na Stadion Raków Częstochowa jest opatrzona emblematem oraz logo Częstochowy. Jeśli są Państwo zainteresowani podobnymi konstrukcjami w swojej okolicy, zapraszamy do kontaktu!

Stadion Rakowa – przystanki jako bramki piłkarskie

Chciałbyś, aby w Twoim mieście stanęły ciekawe, inspirujące przystanki autobusowe? Jest na to sposób. Wystarczy, że przyjrzysz się tym, które stoją na przystanku Stadion Rakowa. Jest to świetna wiata, która swoją budową doskonale odzwierciedla bramkę piłkarską. Co więcej – w tej wiacie znalazło się miejsce nawet na kilka miejsc siedzących, które odwzorowują nic innego, jak siedziska dla piłkarzy na ławce rezerwowych. Przystanek ten może stać się dla Ciebie i Twojego miasta niezwykłą inspiracją, którą warto wykorzystać, by uczynić miejsce bardziej atrakcyjnym!