palarnia zewnętrzna, palarnia na zewnątrz budynku, palarnia przepisy

PALARNIE – palarnia na zewnątrz budynku

Zewnętrzne palarnie naturalnie wentylowane w formie wiaty należą do najtańszych i najczęściej spotykanych rozwiązań problemu osób palących na terenach dużych instytucji oraz zakładów pracy. Proponujemy rozwiązania oparte na konstrukcjach naszych wiat przystankowych specjalnie adaptowane za pomocą dostawienia przedniej ścianki dla tego typu potrzeb, które nie wymagają pozwolenia na budowę. W ofercie polecamy palarnie oparte na modelach Merkury, Stell oraz Silesia 2.0. Rozwiązanie to doskonale się sprawdzi jako palarnia na zewnątrz budynku. Każdy obiekt tego typu może zostać dostosowany do otaczającej go przestrzeni, wysłuchamy każdej z potrzeb naszych klientów. Zewnętrzne palarnie nie wymagają zastanawiania się nad pojęciem palarnia wymagania, co czyni je niezwykle proste w użytkowaniu jak i samej budowie.

Prezentacja Modelu – Palarnia Steel

Prezentacja Modelu – Palarnia Merkury

Galeria ProduktuNowoczesne dodatkowe elementy 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, warto wyposażyć wiaty w szereg innowacyjnych i najbardziej pożądanych rozwiązań technicznych. W szczególności polecamy takie elementy jak: ładowarki USB oraz indukcyjne, WiF-i, panele fotowoltaiczne, łatwe do montażu i demontażu pergole z bluszczem, ogrzewaną ławkę z kompozytu, zdalny monitoring, multimedialny i wandaloodporny ekran FULL HD 75 lub 85 cali, ultraoszczędne oświetlenie z czujnikiem ruchu, inteligentny system zarządzania oraz pełną zdalną kontrolę poboru energii.

palarnia, przepisy dotyczące palarni, palarnie wymagania

Szeroka oferta własne biuro projektowe

Jako jedyni w Polsce posiadamy kompleksowe portfolio trwałych, nowoczesnych i funkcjonalnych elementów małej architektury miejskiej własnej produkcji. Poza gamą palarni w stałej ofercie proponujemy: wiaty rowerowe, wiaty przystankowe, stacje naprawcze rowerów, wiaty peronowe, automatyczne kontenerowe toalety publiczne, wolnostojące gabloty ogłoszeniowe/reklamowe/informacyjne, pylony, zadaszenia oraz kioski i pawilony handlowe. Jako najbardziej doświadczony na krajowym rynku producent tego typu mebli miejskich posiadamy własne biuro projektowe, które może wykonać dla Państwa produkty według indywidualnych wymagań lub też dostosować nasze konstrukcje dla specjalnego zapotrzebowania.

Polecane artykuły na blogu:

palarnia zewnętrzna, palarnia na zewnątrz budynku, palarnia przepisy

Klasyczne dodatkowe elementy

Oferujemy szereg najczęściej spotykanych elementów dodatkowych. W zakresie typowych komponentów proponujemy;  gabloty reklamowe (SD, MV z lub bez podświetlenia, certyfikat CE), bardzo użyteczne w przypadku palarni gabloty informacyjne (palarnia wymagania) oraz ogłoszeniowe, ławki (drewniane, kompozytowe lub ze sali nierdzewnej), oraz kosze na śmieci (wolnostojące lub mocowane do słupka), itp.

wiaty palarnie, palarnia wymogi,palarnia wymagania

Podobne Produkty


Palarnie zewnętrzne – przepisy

W 2010 roku wprowadzono przepisy, na mocy których nie można palić w miejscach publicznych. Co za tym idzie, pomieszczenia takie jak palarnia zewnętrzna stały się coraz częstszym widokiem zarówno na ulicach miast, jak i na terenach zakładów pracy. Jeśli chodzi o wytyczne jak powinna wyglądać palarnia zewnętrzna, powinna ona przede wszystkim mieć odpowiednie wymiary. Jest to: wysokość minimum 2,5 metra, a na jedną osobę korzystającą z palarni powinno przypadać minimum 0,1 metra kwadratowego.

Palarnie zewnętrzne – cena

Jeśli chodzi o cenę naszych palarni, wszystko zależy od projektu oraz indywidualnych oczekiwań względem wyposażenia czy samego designu. Zachęcamy do kontaktu.

Palarnie – wymagania przed postawieniem

Palarnie czasami przypominają przystanki autobusowe, jednakże spełniają one inną funkcję. Są miejscem, do którego w sposób legalny mogą przyjść osoby, które nie wyobrażają sobie przerwać z nałogiem. Dla nich właśnie powstały palarnie. Wymagania, jakie stawia przed wszystkimi prawo nakazują, by miejsca takie były odpowiednio wentylowane. Dlatego też proponujemy nasze palarnie zbudowane na wzór wiat przystankowych, które sprawdziły się już w swojej roli. Jeśli więc mamy takie wiaty – palarnie, wymagania są znacznie mniejsze, bo nie wymagają pozwolenia na budowę.

Wiaty – Palarnie

Palenie, choć publicznie potępiane, stanowią dużą część społecznego życia. Właśnie z tego powodu postanowiliśmy włączyć do swojej oferty wiaty palarnie, które będą swoistym odizolowaniem od ludzi niepalących oraz schronieniem przed wiatrem oraz chłodem dla osób palących. Wiaty palarnie wytwarzane przez firmę Budotechnika to obiekty skonstruowane w oparciu o obowiązujące przepisy. Niektóre z nich mogą nosić znamiona niewielkich wiat przystankowych, które jednak są częściowo osłonięte od otaczającego świata.

Palarnie – nowe przepisy

Coraz więcej miejsc wprowadza zakaz palenia papierosów, w tym także zamknięte osiedla, ale często można zauważyć specjalne strefy dla palących, czyli palarnie. Nowe przepisy wyraźnie pokazują kto może z nich korzystać oraz w jakim zakresie ma się to odbywać. Oczywiście, jeśli chodzi o stawiane przez nas palarnie, nowe przepisy są podstawą do ich konstrukcji, dlatego nie musisz obawiać się, że będą one zaprojektowane sprzecznie z obowiązującymi zasadami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

Palarnie – przepisy

Jeśli jesteś właścicielem lub koordynatorem budynku publicznego, warto zainwestować na pewnym etapie w palarnie. Przepisy jasno określają, jak powinny one wyglądać, ile osób mieścić, a także gdzie taka palarnia powinna być usytuowana. Można zauważyć, że coraz więcej galerii handlowych inwestuje w takie palarnie. Przepisy BHP wyraźnie mówią, że takie miejsca powinny być odizolowane od mas, ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się papierosowego dymu. Przypominamy, że na terenie obiektów publicznych palenie jest zabronione.

Palarnie – wymagania

Każdy element małej architektury ma swoje przepisy, normy, wymagania. To samo dotyczy takiego obiektu, jak palarnia. Wymagania, z jakimi stykamy się w takiej sytuacji to głównie położenie palarni w miejscu trudno dostępnym dla dzieci. Wymagania będą również ściśle określać miejsce, gdzie powinna stanąć palarnia, a także jej zewnętrzne wymiary. Tego rodzaju mała architektura, tego rodzaju pomieszczenia powinny być skutecznie odizolowane od ludzi, którzy nie palą, aby nie robić z nich biernych palaczy.

Palarnia – wymagania

Palarnie to obecnie niewielkie instalacje w formie wiaty. Są niewielkie, ale jednocześnie solidnie skonstruowane i wykonane. Nasza strona internetowa oferuje rewelacyjnej jakości palarnie, wykorzystujące nowoczesne elementy dodatkowe. Jeśli jesteś fanem klasyki, możemy zaoferować Ci klasyczne dodatki, które zachwycą osoby korzystające z takich miejsc. Palarnia – wymagania co do tych obiektów nie są zbyt surowe. Traktuje się je raczej jako obiekty małej architektury, dlatego decydując się na taki produkt, wystarczy opierać się na tych samych zasadach.

Przepisy dotyczące palarni

Jesteś właścicielem budynku publicznego? Zastanawiasz się, czy warto zainstalować palarnię? Przepisy dotyczące palarni jasno podkreślają zasady, które dotyczą liczby osób, wymiarów, a także usytuowania. Najnowsze przepisy BHP mówią, jak takie miejsca powinny być odizolowane od większej liczby ludzi. Wszystko to dla bezpieczeństwa, zarówno palaczy, jak i pozostałych. Coraz więcej galerii handlowych inwestuje w takie miejsca i są to dobre kroki ku przyszłości. Nie wszyscy bowiem lubią, kiedy wokół rozpylany jest dym tytoniowy.